English version

Rejestracja internetowa

05-806 Komorów, ul. Brzozowa 77

Rejestracja telefoniczna

 

(+4822) 758-00-02

(+48) 515-567-377

Rejestracja email

info@orl.pruszkow.pl

Nowość w ofercie - kryptoliza i tonsillotomia kriochirurgiczna

Rys. 1 - Schemat przerostu migdałków podniebiennych z masami zalegającego detrytu w poszerzonych kryptach migdałkowych

Rys. 2 - Schemat migdałków podniebiennych po zabiegu kryptolizy kriochirurgicznej. Wymrożenie powoduje zmniejszenie masy migdałków oraz oczyszczenie z zalegającego detrytu i spłycenie krypt migdałkowych. Ustępuje brzydki zapach z ust.

Zabieg kryptolizy kriochirurgicznej oferuję jako drugi ośrodek w województwie mazowieckim oraz trzeci w Polsce.

 

Pacjentom z brzydkim zapachem z ust, zaleganiem detrytu (białych czopów) w poszerzonych kryptach migdałków podniebiennych lub z przerostem migdałków podniebiennych, polecam nowatorską metodę kryptolizy kriochirurgicznej.

 

Jest to zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Polega na aplikacji zimna (kriochirurgia) przez sondę aparatu kriochirurgicznego na migdałki podniebienne. Sonda jest bezkontaktowa, co znacznie poprawia komfort Pacjenta i zmniejsza ryzyko zabiegu.

 

Celem kryptolizy jest oczyszczenie i spłycenie krypt migdałkowych, przyczynowe leczenie brzydkiego zapachu z ust, oraz zmniejszenie rozmiaru migdałków podniebiennych, co skutkuje poprawą drożności jamy gardła i zmniejszeniem np. objawów chrapania.

 

Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga ograniczenia aktywności Pacjenta po jego wykonaniu. Trwa około 15-20 minut. Przez okres około tygodnia śluzówka w gardle może być nieco obrzęknięta i może pobolewać. Objawy te ustępują samoistnie. W większości przypadków efekt uzyskuję się po pierwszym zabiegu, czasem wymaga on powtórzenia po okresie kilku - kilkunastu tygodni.

 

Ważne dla Pacjenta jest też znaczne zmniejszenie lub zlikwidowanie brzydkiego zapachu z ust, jeśli jego przyczyną jest zaleganie detrytu w poszerzonych i głębokich kryptach. Innym efektem, o znaczeniu ogólnoustrojowym, jest poprawa odporności przez działanie stymulujące zimna na migdałki. Po zabiegu znacząco zmniejsza się częstość zapaleń gardła i angin.

 

Rafał Chmielewski - ZnanyLekarz.pl